وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال

ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال

ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال یک عمل غیراخلاقی شناخته شده و شما نمی‌توانید همزمان یک مقاله را به بیش از یک مجله ارسال کنید. شما باید منتظر بمانید تا روند تصمیم‌گیری در مورد چاپ یا ریجکت مقاله در یک مجله به اتمام برسد. اگر مقاله شما رد شود، می‌توانید آن را به مجله دیگری ارسال کنید.

اکثر مجلات از نویسندگان مقالات می‌خواهند که در زمان سابمیت، فرم کاورلتر را پر کرده و در آن متذکر شوند که مقاله را در جای دیگری چاپ نکرده و به مجله دیگری ارسال نکرده‌اند.

سردبیر مجلات به دو دلیل ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال را ممنوع کرده‌اند.

  • اصلی‌ترین دلیل این است که ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال منجر به اتلاف منابع علمی می‌شود؛ زیرا دو یا چند مجله وقت و پول خود را برای انجام وظایف مشابه صرف می‌کنند. از طرف دیگر یکی از سخت‌ترین کارهای سردبیر مجلات، پیدا کردن داور تخصصی مقاله است. به همین دلیل سردبیران تمایل ندارند که داورانشان زمان خود را روی چنین مقالاتی بگذارند.
  • دومین دلیل سردبیران برای مخالفت با ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال این است که آن‌ها احتمال می‌دهند که شاید برخی از نویسندگان اجازه دهند پژوهش و مقاله‌شان در بیش از یک مجله منتشر شود که این یک تخلف است.

تصور کنید که شما مقاله خود را به پنج ژورنال ارسال کرده‌اید و بعد از چند ماه همه آن پنج مجله با چاپ مقاله شما موافقت کرده‌اند. در این صورت شما باید یکی از مجلات را برای چاپ مقاله خود انتخاب کرده و به چهار مجله دیگر بگویید که از چاپ مقاله در مجله‌شان منصرف شده‌اید. با این کار، ادیتور مجله متوجه خواهد شد که شما ژورنال دیگری را انتخاب کرده‌اید و این یک توهین به ادیتور مجله بوده و نام شما در بلک لیست ثبت می‌شود.

به جای ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال، بهتر است مقاله خود را به یک ژورنال ارسال کرده و منتظر پاسخ باشید. اگر مقاله شما برای چاپ ریجکت شد، آن را به یک مجله دیگر ارسال کنید. توجه کنید که بیشتر مجلات علت ریجکت مقاله را توضیح می‌دهند. توصیه می‌شود که مشکلاتی را که سردبیر مجله در مورد مقاله شما مطرح کرده را برطرف کرده و مقاله خود را به مجله دیگری ارسال کنید. در برخی موارد یک نفر، داور و ادیتور دو مجله است. اگر مقاله خود را بدون اصلاح ارسال کنید، چنین احتمالی وجود دارد که متن شما دوباره توسط همان فرد قبلی داوری شود و در نتیجه مقاله شما دوباره ریجکت می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net