وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

اصول استخراج مقاله

اصول استخراج مقاله

استخراج مقاله با رعایت اصول اساسی و نکات اصلی ممکن و سهل می باشد. مقالات علمی خود را به راحتی از پایان نامه استخراج کنید و آنها را در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنید و امتیازات و نمرات مورد نیاز خود را چه در مقطع کارشناسی ارشد و چه در دکتری بدست آورید.

استخراج مقاله با رعایت اصول اساسی و نکات اصلی ممکن و سهل می باشد . مقالات علمی خود را به راحتی از پایان نامه استخراج کنید و آنها را در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنید و امتیازات و نمرات مورد نیاز خود را چه در مقطع کارشناسی ارشد و چه در دکتری بدست آورید.

ساختار مقاله استخراج شده از پایان نامه

  1. عنوان مقاله
  2. چکیده مقاله
  3. کلمات کلیدی
  4. مقدمه مقاله
  5. پیشینه تحقیق
  6. پیشینه پژوهشی مقاله
  7. فرضیه تحقیق
  8. متن اصلی
  9. نتایج تحقیق
  10. پیشنهادات کاربردی یا پژوهشی
  11. منابع

اصول استخراج مقاله از پایان نامه :

 • عنوان مقاله

عنوان مقاله با عنوان پایان نامه تفاوت فاحشی دارد. در عنوان پایان نامه ممکن است محیط پژوهش و زمان انجام کار آورده شود. عنوان مقاله نباید حاوی محیط پژوهش و سال انجام مطالعه باشد.

اگر پایان نامه شما قابلیت استخراج دو یا چند مقاله را دارد عنوان را متناسب با مسئله مورد نظر انتخاب کنید.

 • چکیده مقاله

می توانید خلاصه چکیده پایان نامه را به عنوان چکیده مقاله  استفاه کنید. اما در صورتی که قصد استخراج دو و یا چند مقاله از پایان نامه را دارید تنها مواردی از چکیده را در مقاله قرار دهید که مربوط به عنوان مقاله است و از ارائه یافته های مربوط به مقاله ای که قرار است بعدا استخراج کنید پرهیز کنید تا چکیده مربوط به موضوع باشد.

نکات مهم در نوشتن چکیده مقاله :

 1. تعداد کلمات چکیده معمولا بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه می باشد.
 2. جمله هاي يک چکيده بايد خبري و به صورت گذشته یا ماضی بعید نوشته شده باشند.
 3. ابتدای چکیده را با ارائه هدف پژوهش و ضرورت آن دريک يا دو جمله شروع کنید.
 4. معرفي موضوع يا ارائه پيش زمينه در يک يا دو جمله
 5. به نحوه انجام یا اجرای پژوهش اعم از نحوه نمونه گیری، نحوه آزمایش یا شبیه سازی، نحوه گرآوری داده ها، ابزارهای پژوهش اشاره کنید.
 6. یافته های اصلی پژوهش را به صورت مختصر بیان کنید.
 7. به کاربرد اصلی یافته ها یا بهره اصلی پژوهش اشاره کنید.
 • کلمات کلیدی

برای درج کلید واژه کلماتی را انتخاب کنید که بیشترین و نزدیک ترین رابطۀ معنایی را با محتوای مقاله دارد. به طور معمول بین سه تا شش کلمه را می توانید به عنوان کلیدواژه در نظر بگیرید.

 • مقدمه مقاله

مقدمه همان مسئله اصلی و عوامل به وجود آورنده مسئله و زمینه های ایجاد مسئله است تا خواننده به صورت کامل به مشکل و مسئله اصلی پی ببرد. یک مقدمه خوب تبیین دقیق و روشن از مسئله ای که انگیزۀ اصلی نگارش یک مقاله بوده است را نشان می دهد. برای نگارش مقدمه مناسب شواهدی دال بر وجود مساله عرضه کنید، ابعاد و شرایط دقیق مسئله را بیان کنید، به این مطلب بپردازید که مسئله چه چیزی است، چرا بوجود آمده است، چه شرایطی باعث به وجدآمدن آن شده است.

پاراگراف آخر مقدمه را با بیان این که هدف شما از انجام پژوهش چیست و به طور کلی در طی فرایند پژوهش به دنبال چه چیزی هستید و چگونه مقاله را ساختار بندی کرده اید به پایان برسانید.

 • پیشینه تحقیق

در این بخش که جزء اصلی مقاله می باشد حتما گذشته نظریه ای یک یا چند متغیر مورد بررسی را بنویسید. هر متغیری دارای نظریه های مختلفی در آن زمینه می باشد. پس بدون درج نظریه های پایه در مورد یک یا چند متغیر یک مقاله کامل نمی شود. معمولا پیشینه تحقیق در فصل دوم پایان نامه نوشته شده است ، شما باید جدیدترین و مرتبط ترین نظریه های بحث شده در فصل دوم را در مقاله به صورت مختصر قرار دهید که ممکن است کار مشکلی باشد.

 • پیشینه پژوهشی مقاله

در این قسمت با نظرات منتقدانه به پژوهشهای قبلی اشاره کنید. برای این کار حتما پژوهش های جدید را بررسی کنید، پژوهش های مرتبط را درج کنید، اگر پژوهش مستقیمی وجود نداشت به پژوهشهای نزدیک اشاره کنید، حتما پژوهش ها را نقد کنید چون این کار نیز تصور داوران را نسبت به پژوهش شما مثبت تر خواهد کرد.

 • فرضیه ها یا سوالات پژوهش

بعد از اتمام پیشینه پژوهشی فورا به درج اهداف و فرضیه های مقاله بپردازید. این قسمت در فصل اول پایان نامه و یا در فصل سوم موجود می باشد.

 • متن اصلی

پس از مشخص شدن فرضیه های تحقیق باید در متن اصلی به بررسی فرضیه و روش های پاسخ گوییب به ان بپردازید کلیه یافته های خود در این بخش باید مندرج نمایید تا به بخش نتیجه گیری برسید.

 • نتایج

فصل بحث یافته های پایان نامه و رساله معمولا خیلی طولانی تر از بحث مقاله است. انتظار می رود محقق یا مولف پایان نامه و رساله به تفسیر دقیق و کامل نتایج پرداخته، درک و برداشت خود از داده ها را نشان دهد و نتیجه گیری کرده و با نتایج مطالعات قبلی حوزه تخصص خود مقایسه نماید. بخش بحث مقاله معمولا کوتاه بوده و تنها به بیان نتیجه گیری محقق از تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته می شود.

 • منابع

در مقاله فقط منابعی ذکر می شود که در متن مقاله استفاده شده و دست اول باشند، هرچند در پایان نامه و رساله ممکن است از دانشجو خواسته شود که به زمینه و پیشینه موضوع پرداخته و منابع دیگری استفاده شود که بیانگر درک و فهم دانشجو از موضوع پایان نامه و رساله باشد. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

 • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
 • 09032402999
 • info@themento.net