وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

روش‌های تقویت رزومه

روش‌های تقویت رزومه

به خوبی می‌دانید که برای شرکت در مصاحبه های استخدامی حتما باید قبل از حضور در جلسه مصاحبه رزومه‌ای از خود ارائه دهید که در این رزومه می‌بایست کلیه فعالیت های علمی و پژوهشی شما ثبت شده باشد. رزومه تاثیر به سزایی در آینده شما خواهد داشت و باید بیشتر از هر چیز در طول دوره تحصیلی خود به فکر کسب امتیازاتی برای رزومه خود باشید تا از این طریق بتوانید در مصاحبه سربلند باشید. رزومه را در واقع می‌توان نوعی تبلیغ در نظر گرفت که فرد از طریق آن بتواند مهارت های خود را به نمایش گذارد و نظر داوران و مدیران مصاحبه کننده را جذب کند. البته رزومه کاری با رزومه تحصیلی متفاوت است و در یک رزومه شغلی باید بیشتر تمرکز خود را در فعالیت ها و پیشینه شغلی خود قرار دهید ولی برای در رزومه تحصیلی باید نقاط قوت تحصیلی خود را ذکر نمایید و اشاره به موارد شغلی داشته باشید.

نحوه نگارش رزومه

در این مطلب بیشتر تمرکز ما در نحوه نگارش رزومه تحصیلی می‌باشد که در آن موارد حائز اهمیت نقاط قوت تحصیلی می‌باشد. مواردی که در یک رزومه تحصیلی قابل ذکر است شامل موارد زیر می‌باشد:

  • اشاره به مدارک تحصیلی

باید به تمام مدارک تحصیلی که تا کنون کسب نموده اید اشاره کنید. اشاره دقیق و جزئی به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی, معدل, سال اتمام دوره‌های تحصیلی حتما باید ذکر شوند. نیازی به ضمیمه کپی مدارک تحصیلی در برگه رزومه نمی‌باشد فقط باید اشاره به آنها داشته باشد. توجه داشته باشید که افزودن مطالب نامرتبط و یا دروغ فقط باعث از بین رفتن اعتبار شما خواهد شد و همچنین باعث می‌شود که اعتبار شما از دست برود.

  • مهارت ها

مهارت‌های شغلی که دارید و تا کنون آنها را از آموزشگاههای معتبر و یا از دانشگاههای مختلف کسب کرده‌اید و در دوره های مهارت آموزی شرکت نموده اید می‌توانید به همه آنها اشاره داشته باشید و توجه داوران را جلب نمایید. مهارت های شما حتما از دیدگاه آنان مفید می‌باشد و بسیار ارزشمند است اما اشاره دقیق به توانایی هایتان داشته باشید دروغ‌گویی در برگه رزومه باعث از دست رفتن اعتبار رزومه تان خواهد بود.

  • سوابق پژوهشی

داشتن سوابق پژوهشی که مزیت بزرگی در رزومه شما محسوب می‌شود و اعتبار زیادی به رزومه شما می‌بخشد می‌توانید از این طریق می‌توانید در مصاحبه دکتری حتما در اولویت قرار بگیرید. مواردی از قبیل چاپ مقاله در ژورنالهای رسمی و معتبر, چاپ کتاب, ترجمه کتاب, … که هر یک به نوبه خود امتیاز بزرگی در رزومه محسوب می‌شوند.

  • علاقه‌مندی ها

شرحی از علاقه‌مندی ها و مسئولیت هایی که می‌توانید برعهده بگیرید را بنویسید. علاقه به فعالیت های تحقیقی و پژوهشی حتما در رزومه شما مفید واقع خواهد شد و باعث می‌شود که توجه داوران جلب شود.

نقش کتاب در تقویت رزومه

کتاب یکی از بزرگترین آثار علمی و ارزشمند محققین و نویسندگان می‌باشد که در طول دوره تحصیلی نویسندگان می‌توانند با نگارش کتاب و افزودن امتیاز آن به رزومه به موفقیت های بزرگی دست یابند. نگارش کتاب جز بزرگترین فعالیت های پژوهشی نویسندگان محسوب می‌شود و کمک زیادی به تقویت رزومه می‌کند البته نگارش کتاب نیز نیاز به مهارت بسیاری در حوزه نویسندگی و تحقیقاتی دارد و کار ساده ای به حساب نمی‌آیند. کتاب باعث می‌شود نویسنده به عنوان یک صاحب نظر شناخته شود. بهتر است کتابی که نگارش می‌کنید در حوزه مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

نقش مقاله در تقویت رزومه

مقاله نویسی امروزه رواج زیادی داشته است و تقریبا همه پژوهشگران باید برای اینکه بتوانند امتیازاتی کسب کنند مقاله بنویسند و آنرا در ژورنالهای معتبر به چاپ رسانند. افزودن امتیاز چاپ مقاله در مجلات معتبر به رزومه مزیت بزرگی محسوب می‌شود. مقاله ها تحقیقات چندان گسترده ای نیستند و حجم آنها نسبت به کتاب و پایان‌نامه بسیار کوتاه است اما به هر حال نیاز به تحقیق و پژوهش دارند و باید فردی بتواند از عهده این تحقیقات برآید و حاصل یافته های خود را در قالب مقاله ارائه کند. مقاله و کتاب از جمله تحقیقات بسیار سودمند و مفید محسوب می‌شوند و طرفداران زیادی دارند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net