وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

مراحل پذیرش و چاپ مقاله

مراحل پذیرش و چاپ مقاله

برای گرفتن پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر وزارتین کافی است از طریق ایمیل سفارش خود را ارسال نمایید.

1- موضوع مناسب برای مقاله انتخاب کنید.

باید ایده های نوینی داشته باشیم تا بتوانیم موضوع مناسب برای مقاله و دستاوردهای علمی خود انتخاب کنیم و شکاف های ایجاد شده در آن را پیدا کنیم. با گسترش علم دیگر لازم نیست مانند دانشمندان گذشته نظرات بنیادینی مطرح کرد تا باعث انقلاب علمی شود، بلکه تغییر کوچک در شرایط، مدل مسئله موجود یا … نیز می توان نوآوری ایجاد کرد. عنوان مقاله باید به گونه اي انتخاب شود كه نظر مخاطبین را به خود جلب نماید. عنوان انتخاب شده باید معرف کامل مقاله نوشته شده باشد.

2- نگارش مقاله

یک مقاله علمی، دارای اصول و قواعدی می باشد که بدون در نظر گرفتن آنها، موفق به نگارش یک مقاله خوب نخواهیم شد. هدف از یک مقاله قوی بر اساس چهارچوب تعریف شده و با نظم منطقی خود نوشته شود. ساختار کلی یک مقاله از موضوع اصلی آن، هدف از انتخاب این موضوع و نوع مخاطبین منشاء می گیرد. وقتی شما حرفی برای گفتن نداشته باشید، چگونه می توانید یک مقاله بنویسید؟ یا اگر فرضیه درستی نداشته باشید مطمئنا در نیمه راه به مشکل بر خواهید خورد و کار نگارش مقاله را کنار خواهید گذاشت. اما در صورتی که نسبت به موضوع و ایده خود، اطمینان کامل داشته باشید، خواهید توانست نگارش مقاله خود را به نحو احسن انجام دهید.

3- ترجمه مقاله

ترجمه تخصصی مقاله باید توسط متخصصین ترجمه انجام گیرد چرا که در پذیرش یک مقاله ترجمه آن نقش و اهمیت بالایی دارد. ترجمه باید روان و قابل فهم برای مخاطبین مقاله باشد .

4- انتخاب مجله مناسب

 یکی از نکات مهم و اساسی بعد از نگارش مقاله انتخاب مجله می باشد که تاثیر مستقیم روی پذیرش و ریجکت مقاله شما دارد. زیرا اگر مجله ای را که در اسکوپ مقاله شما نیست، انتخاب کنید؛ مجله ی مورد نظر در همان ابتدای کار مقاله شما را به دلیل مرتبط نبودن با موضوع مجله، ریجکت می کند. پس باید مجله هایی که با موضوع مقاله ای که نگارش کرده اید؛ ربط داشته باشد را انتخاب کنید.

5- فرمت بندی مقاله

اگر مقاله به مجلات معتبر ارسال می شود، قبل از ارسال لازم است تا مقاله ویرایش شده و بر اساس دستورالعمل قید شده در سایت مجله، فرمت بندی شود.

6- سابمیت مقاله

بعد از آماده شدن مقاله، ان را از طریق ایمیل یا بصورت آنلاین به مجله انتخابی ارسال می شود. پس از یافتن یک مجله مناسب باید مجله خود را ساب میت کنید یعنی برای داوران مجله ارسال نمایید. برخی از مجلات به شیوه سنتی و از طریق ایمیل مقالات شما را می پذیرند اما برخی دیگر سیستم سابمیت آنلاین دارند که شما می توانید هر روز فرایند داوری مقالات خود را بررسی کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net