وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

معرفی مجلات معتبر دنیا

معرفی مجلات معتبر دنیا

مجلات معتبر در دنیا

در طول سالهای اخیر باتوجه به گرایش افراد به سمت ارائه مقالات علمی تعداد پایگاه های منتشر کننده مقالات علمی افزایش یافته است. در حال حاضر در دنیا بیش از چندین هزار مجله علمی وجود دارد که توسط موسسات علمی معتبر رو نمایی می‌شوند. باید پایگاههای معتبر علمی را بشناسید و سپس با مطالعه دقیق در مورد مزایا و نحوه پذیرش هر پایگاه تصمیم خود را مبنی بر انتخاب نوع مجله بگیرید. پایگاههای معتبر نمایه کننده مجلات معتبر در دنیا عبارتند از:

 • پایگاه تامسون رویترز 

 بزرگترین پایگاه رو نمایی کننده مجلات معتبر علمی پایگاه تامسون رویترز می‌باشد. مجلات معتبر این پایگاه در سطح دنیا شناخته شده می‌باشند. پذیرش مقالات این حوزه به صورت انگلیسی می‌باشد و در تمامی زمینه های علمی مقاله پذیرش می‌کنند. مرحله داوری ژورنالها کمی دشوار است و پذیرش ممکن است کمی طولانی شود. این مجموعه ژورنالهای خود را در دو دسته ارائه می‌کند که برخی از ژورنالها دارای ایمپکت فکتور و برخی دیگر بدون ایمپکت می‌باشند. که پذیرش در ژورنالهای بدون ایمپکت فکتور تضمینی و با پرداخت هزینه می‌باشد و در ژورنالهای ایمپکت دار به صورت رایگان و بدون هیچگونه تضمینی می‌باشد.

 • پایگاه اسکوپوس

اسکوپوس بعد از پایگاه تامسون رویترز دومین رتبه علمی در دنیا را به خود اختصاص داده است و مجلات این پایگاه همانند تامسون رویترز در تمامی زمینه های علمی مقاله پذیرش می‌کنند. پذیرش این ژورنالها به صورت تضمینی می‌باشد و هزینه چاپ نیز از نویسنده دریافت می‌کنند. استناد به مقالات علمی اسکوپوس رایگان می‌باشد.

 • پایگاه پابمد

پایگاه پابمد متعلق به مقالات علمی حوزه های پزشکی و پیراپزشکی می‌باشد و اعتبار بسیار بالایی دارند. چاپ مقاله در ژورنالهای پابمد به صورت پولی می‌باشد و چاپ مقاله به صورت تضمینی انجام میشود.

 • پایگاه isc

پایگاه isc جز مجلات داخلی می‌باشند که در این پایگاه رو نمایی از مجلات در تمامی زمینه های علمی در ژورنالهای داخلی انجام می‌شود. این پایگاه مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی‌کنند و هزینه چاپ از نویسنده دریافت می‌شود. 

هزینه چاپ مقاله و زمان داوری در هر یک از پایگاه های فوق بسته به نوع مجله کاملا متفاوت می‌باشد و باید هزینه و زمان دقیق و به روز را در اختیار داشته باشید. جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه و زمان می‌توانید از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص در این حوزه ها استفاده کنید.

اعتبار سنجی مجلات معتبر

جهت اعتبار سنجی و کسب اطمینان از اعتبار هر ژورنال باید به سایت رسمی آنها مراجعه فرمایید. لیست مجلات دارای اعتبار هر مجله در سایت رسمی آن قابل دسترسی می‌باشد. با مراجعه به آدرس هر سایت می‌توانید با وارد نمودن عنوان و issn مجلات از اعتبار آنها اطمینان حاصل فرمایید. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که لیست مجلات هر سال به روز رسانی می‌شوند و باید همیشه لیست جدید و به روز را در اختیار داشته باشید.

اعتبار سنجی مجلات موسسه تامسون رویترز (isi) با مراجعه به آدرس سایت زیر می‌باشد که می‌توانید با وارد کردن عنوان و یا issn مجلات مورد نظرتان از معتبر بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/#journal_lists

برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در PubMed می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/

برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در اسکوپوس می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در isc می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://mjl.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=en

انتخاب ژورنالهای معتبر

انتخاب صحیح ژورنال برای مقالات تخصصی با توجه به کیفیت و حوزه تخصصی آنها انجام می‌شود. مجلات اسکوپ متفاوتی برای پذیرش مقاله دارند که باید توجه داشته باشید که مجله ای که برای مقاله انتخاب می‌کنید حتما مرتبط با حوزه تخصصی آن و یا اسکوپ آن باشد. البته اعتبار ژورنال نیز مهم است باید بعد از اینکه مجله مورد نظرتان را انتخاب کردید از معتبر بودن آن نیز اطمینان حاصل فرمایید. و برای اعتبار سنجی مجلات می‌توانید به آدرس سایت های فوق مراجعه کنید. انتخاب ژورنال تاثیر صددرصد در پذیرش یا ریجکت مقاله دارد. اصولا ژورنالهایی که از لحاظ موضوع و سطح کیفی با مقالات مطابقت نداشته باشند حتما ریجکت خواهند شد.

مراحل پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر

 • کلیه ژورنالهای تخصصی خارجی مقاله را به صورت انگلیسی پذیرش می‌کنند و باید حتما قبل از هر اقدامی ابتدا ترجمه تخصصی مقاله انجام دهید. ترجمه مقالات تخصصی باید به صورت سلیس روان و با کیفیت بسیار بالا انجام گیرد.
 • بعد از ترجمه ویراش اولیه مقاله می‌باشد که ایرادات نگارشی و دستور زبانی مقاله را اصلاح کنید هیچگونه ایرادی نباید در متن مقاله وجود داشته باشد. ایرادات نگارشی و دستور زبانی حتما موجب ریجکت مقاله خواهند شد.
 • اعتبار سنجی مقاله مرحله سوم می‌باشد که باید مقاله را اعتبار سنجی کنید و ژورنال مناسب با سطح کیفی و حوزه نگارشی مقاله انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب ژورنال باید مقاله ویرایش و بازبینی کلی شود و اطمینان حاصل شود که هیچگونه ایرادی در متن آن وجود ندارد.
 • اکنون که مقاله آماده سابمیت می‌باشد باید توسط یکی از راههای که توسط مجله مشخص شده است مقاله را به ژورنال مورد نظرتان سابمیت کنید تا به بخش داوری ارسال گردد.
 • مقاله ابتدا توسط سردبیر یا ادیتور بررسی می‌شود و سپس به بخش داوری ارسال می‌شود. هر مجله تعداد 6 یا 7 نفر داور وجود دارد که هر یک مقاله را بررسی و داوری می‌کنند و نتیجه نهایی را اعلام می‌کنند تا تصمیم نهایی اتخاذ گردد.
 • بعد از مشخص شدن نتیجه داوری نامه ای به نویسنده از طرف سر دبیر ارسال خواهد شد که گزارشی از وضعیت داوری می‌باشد. در این بخش یا مقاله پذیرفته شده است. یا ریجکت شده است و یا احتیاج به بازبینی دارد. 
 • مقاله چنانچه پذیرفته شود باید گالی پروف انجام شود و دوباره برای چاپ به ژورنال سابمیت گردد.
 • مراحل پذیرش مقاله در ژورنالهای مختلف کاملا یکسان می‌باشد و تفاوتی با یکدیگر ندارند. و روال کلی به ترتیب فوق می‌باشد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

 • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
 • 09032402999
 • info@themento.net