وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

معرفی نرم افزار pls

معرفی نرم افزار pls

در معرفی نرم افزار Smart-PLS باید توجه داشت که نسل دوم مدلسازی معادلات ساختاری معروف به رویکرد حداقل مربعات جزئی یا رویکرد مبتنی بر واریانس برای تحلیل داده ­های جمع آوری شده فرآیندی مشابه ولی متفاوت با تکیه بر محدودیت های رویکرد مبتنی بر کواریانس ارائه نمود.

PLS نرم افزاری کاربردی برای طراحی مدل­های معادلات ساختاری است که به کاربر این اجازه را می­دهد به جای نوشتن فرامین بلند و پیچیده از نشان­گرهای گرافیکی استفاده نماید. این نرم ­افزار برای مدل­سازی مسیر با متغیرهای مکنون پنهان و آشکار (مدل عمومی معادلات ساختاری) به کمک روش PLS طراحی شده است. از جمله قابلیت­های این نرم­افزار FIMIX (زمانی که پژوهشگر علاقه دارد که وجود عدم تجانس (ناهمگونی) بین داده­ها را مورد بررسی قرار دهد)، Blindfolding و سایر خصوصیاتی است .قابلیت گرافیکی ساده و آسان این نرم افزار به کاربر اجازه می­دهد که مدل ساختاری خود را براحتی از طریق کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) ایجاد نماید و روابط مدنظر را ایجاد کند. گزارش­های خروجی در قالب دو نسخه HTML و LATEX طراحی شده است. همچنین روش نمونه­ گیری مجدد آن شامل BT و BF است.PLS نرم افزاری کاربردی برای طراحی مدل­های معادلات ساختاری است که به کاربر این اجازه را می­دهد به جای نوشتن فرامین بلند و پیچیده از نشان­گرهای گرافیکی استفاده نماید. این نرم ­افزار برای مدل­سازی مسیر با متغیرهای مکنون پنهان و آشکار (مدل عمومی معادلات ساختاری) به کمک روش PLS طراحی شده است. از جمله قابلیت­های این نرم­ افزار FIMIX (زمانی که پژوهشگر علاقه دارد که وجود عدم تجانس (ناهمگونی) بین داده­ها را مورد بررسی قرار دهد)، Blindfolding و سایر خصوصیاتی است که در ادامه کتاب با آنها آشنا خواهید شد. قابلیت گرافیکی ساده و آسان این نرم افزار به کاربر اجازه می­دهد که مدل ساختاری خود را براحتی از طریق کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) ایجاد نماید و روابط مدنظر را ایجاد کند. گزارش­های خروجی در قالب دو نسخه HTML و LATEX طراحی شده است. همچنین روش نمونه ­گیری مجدد آن شامل BT و BF است.

هدف ما در این مقاله آموزش نحوه ترسیم مدل با وجود متغیر تعدیل ­کننده در نرم افزار Smart-PLS، نحوه محاسبه و تفسیر خروجی بر اساس آنچه تاکنون توضیح داده شده، می­باشد. در همین راستا با بهره­ گیری از داده­ های یک کار پژوهشی به صورت عملی و گام به گام شما را با دو رویکرد حاصلضربی و مرحله­ای در تعیین میزان اثر متغیر تعدیل ­کننده به کمک نرم افزار Smart-PLS بیشتر و بهتر آشنا می­کنیم.

روش­های گوناگونی برای محاسبه میزان اثر متغیر تعدیل کنننده در رابطه بین دو متغیر (به اصطلاح صحیح تر اثر متغیر برون زا بر متغیر درون­زا) در ادبیات مدل سازی معادلات ساختاری عنوان شده است.

  • qرویکرد دو مرحله­ ای (2-Stage Approach) توسط Henseler & Fassott (2010)
  • q رویکرد ساخت متغیر تعاملی (Product Indicator Approach) توسط Chin  و همکارانش (2003)
  • qرویکرد ترکیبی (Hybrid Approach) توسط Wold (1982)
  • q رویکرد تعامدی (Orthegonalization Approach) توسط little  و همکارانش (2006(

از این میان، دو روش نخست (رویکرد دو مرحله­ ای و رویکرد ساخت متغیر تعاملی یا حاصلضربی)، جزء پرکاربردترین رویکردهای تحلیل نقش متغیر تعدیل­ کننده به حساب می­آیند. زمانی که متغیر تعدیل­کننده از نوع متغیر کیفی (طبقه ­ای مانند جنسیت یا طبقه اجتماعی) باشد یا متغیر تعدیل­کننده از نوع ترکیبی باشد، رویکرد گروهی یا چند مرحله ­ای(مقایسه برآوردهای مدل برای گروه ­های متفاوت از پاسخ­ دهندگان) را می­توان به عنوان موردی ویژه از اثرات تعدیل­ کننده در نظر گرفت؛ و چنانچه متغیر تعدیل­ کننده از نوع متغیر کمی (مانند سبک تصمیم ­گیری یا سبک زندگی در مطالعات علوم رفتاری) و مدل اندازه ­گیری آن از نوع انعکاسی باشد، رویکرد حاصلضرب را می­توان برای برآورد اثرات تعدیل­ کننده در نظر گرفت.

ویژگی های جدید نرم افزار SmartPLS

ایجاد مدلیابی مسیر با روش PLS هیچگاه ساده تر از اکنون نبوده است. محیط کاربری گرافیکی نوآورانه این نرم افزار به شما اجازه می دهد یک مدل برای خود در طول چند دقیقه ایجاد کنید. کار کردن با ویرایشگر مدل SmartPLS واقعاً برای کاربران جذاب است.

مدیریت پروژه ها به صورت کاملاً حرفه ای: مرورگر جدید SmartPLS به شما امکان می دهد بطور حرفه ای پروژه های خود را مدیریت و اداره کنید. با یک کلیک شما می توانید یک پروژه جدید ایجاد کنید، مجموعه داده های خود را به نرم افزار وارد کنید، و نیز از این داده ها برای پروژه های SmartPLS خروجی و ورودی بگیرید. کار کردن با پروژه ها هیچگاه از شرایط فعلی در نظر گرفته شده در این نرم افزار ساده تر نبوده است.

دسترسی به آخرین روش های PLS برای تحلیل: نرم افزار SmartPLS نسخه 3 شامل آخرین امکانات طراحی شده برای تحلیل است که برای مثال در این زمینه می توان از ماتریس تحلیل اهمیت عملکرد (IMPA)، تحلیل چند گروهی (MGA)، مدل های جزئی سلسله مراتبی، مدل های مرتبه دوم، روابط غیر خطی (برای مثال تاثیرات درجه دوم)، تحلیل تایید چهار مرحله ای (CTA)، بخش بندی ترکیب محدود (FIMIX)، و بخش بندی پیش بینی گرا (POS) نام برد. این نسخه از نرم افزار، قوی ترین و سودمندترین حالت آن نسبت به گذشته است.

مشاهده مستقیم نتایج در پنجره مدل سازی جدید SmartPLS: آیا شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که دوست ندارید نتایج تحلیل خود را به صورت جامع مشاهده کنید؟ در صورت تمایل به انجام این موضوع از پنجره مدل سازی جدید نرم افزار SmartPLS استفاده کنید. در این پنجره بسیاری از گزینه ها برای نمایش مستقیم نتایج مربوط به الگوی مدل سازی PLS به صورت گرافیکی در نظر گرفته شده است. شما همچنین می توانید نتایج الگوی مدل سازی PLS را به صورت گروهی بطور مستقیم مشاهده کنید و روابط قوی موجود بین این مدل ها را مشخص نمایید.

گزارش های جدید و امکان گرفتن خروجی مستقیم به نرم افزار اکسل: نسخه جدید نرم افزار SmartPLS امکان دسترسی سریع به نتایج را فراهم می کند. در این نسخه از هایپر لینک ها می توان برای دسترسی مستقیم به نتایج خاص استفاده کرد. آیکون های گرافیکی ارائه شده در این رابطه به شما امکان دسترسی سریع به نتایج تحلیل ها را می دهد. این نسخه از نرم افزار یک ویژگی جذاب جدید نیز در اختیار شما قرار می دهد که شما می توانید بطور مستقیم تمام نتایج گزارش شده را در یک فایل اکسل ذخیره کنید.

دریافت تمام اطلاعات مورد نیاز: شما احتمالاً به دنبال این هستید که بدانید تا چه میزان استفاده از ویژگی های متنوع قدرتمند تحلیل و تهیه گزارش در نرم افزار SmartPLS دشوار است. محیط کاربری نسخه جدید این نرم افزار ساده است و در آن توضیحات کافی در زمان شروع کار با یک الگوریتم و مستندسازی توضیح ها با استفاده از همه روش ها در نظر گرفته شده و به همراه آن تنظیمات مشخصی نیز وجود دارد که شما می توانید از آنها برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود استفاده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net