وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن

در تعریف عمومی، کنفرانس جلسه یا همایشی است که افرادی اهل فن در مورد موضوع مشخصی گرد هم جمع می شوند و در مورد آن موضوع به تبادل اطلاعات، دانش و تجربه های خود می پردازند. حیطه های فعالیت کنفرانس ها متفاوت است و می تواند علمی در رشته های مختلف دانشگاهی، تجاری و موارد مختلف دیگر باشد.  نوع کنفرانس های علمی به این صورت است که این همایش ها در موضوعیت رشته علمی مشخص و در سرفصل های مختلفی به اسپانسری و میزبانی یک دانشگاه یا مرکز علمی برگزار می گردد و اساتید و پژوهشگران آن رشته علمی از دانشگاه های سرتاسر کشور جمع می شوند و یافته های علمی خود را بایکدیگر به اشتراک می گذارند.  دانشجویان برای چاپ مقالات کنفرانسی با این کنفرانس های علمی و آکادمیکی سروکار دارند. به مقالاتی که در این کنفرانس ها ارایه می شود مقالات کنفرانسی می گویند.

مقالات کنفرانسی

معمولا کنفرانس ها بازه زمانی مشخصی را تعیین می کنند و دانشجویان و محققان می توانند مقالات خود را که در رابطه با موضوعات مشخص شده این کنفرانس ها می باشد فقط در بازه زمانی مشخص شده توسط دبیرخانه کنفرانس، ارسال نمایند. این مقالات توسط داوران کنفرانس مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از بازه زمانی مشخصی نتیجه به نویسندگان اعلام می گردد. معمولا مقالات به دو صورت در کنفرانس ها پذیرش و اکسپت می شوند. نوع اول مقالات به صورت ارایه حضوری است که در این حالت به نویسنده مقاله زمانی بین 20 تا 30 دقیق وقت داده می شود تا در زمان مشخص شده در دوره برگذاری کنفرانس، مقاله خود را به صورت حضوری و در جمع اساتید برگزیده و شنوندگان ارایه دهد و به پرسش های آنان در رایطه با پژوهش خود پاسخ گوید. به دلیل زمان بر بودن این نوع از ارایه مقالات کنفرانسی، تعداد کمی از مقالات که بار علمی خوبی دارند به این صورت پذیرش می شوند. نوع دیگر مقالات به صورت پوستر می باشد که هر یک از پذیرفته شدگان باید مقاله خود را در قالب پوستری که مشخصات آن توسط دبیرخانه کنفرانس تعیین شده است، تهیه کرده و در مدت زمان مشخص شده در دوره برگذاری کنفرانس در نمایشگاه مقالات ارایه دهید.

در نهایت برخی از کنفرانس ها تمامی مقالات  پذیرفته شده را در یک کتاب چاپ نموده و همراه با گواهی شرکت در کنفرانس در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد. کنفرانس ها با اینکه از نظر داوری به نسب مجله ها، داوری آسان تری دارند ولی ارزش عمی مقالات علمی کنفرانسی کم نمی باشد. به عنوان نمونه  در حال حاضر نمره ای بین 0.5 تا 1 نمره از بخش پژوهشی پایان نامه کارشناسی ارشد به ارایه مقالات کنفرانسی اختصاص پیدا کرده است. این نکته را باید مدنظر قرار دهید که از پایان نامه و تحقیق مربوطه شاید بتوانید چندین مقاله کنفرانسی استخراج کنید. در مقاله ای دیگری مقالات ژورنالی با کنفرانسی را مقایسه کرده و بیشتر این دونوع مقاله را معرفی خواهیم کرد.

نحوه ثبت نام برای مقالات کنفرانسی

هر کنفرانس بازه زمانی مشخصی را تعیین می کند که در این بازه زمانی، نویسندگان باید چکیده مقالات خود را به دبیرخانه ارسال کنند. معمولا هر کنفرانس سایت مشخصی برای خود دارد و ارسال مقالات و ثبت نام در این کنفرانس از طریق همین سایت صورت می گیرد. بعد از ارسال چکیده، این مقالات داوری می شوند و در صورت تایید و تعیین نوع ارایه مقاله از نویسنده، مقاله کامل خواسته می شود. همچنین از متقاضی مبلغی پول نیز بابت مسایل اجرایی کنفرانس دریافت می گردد. در نهایت در بازه زمانی برگزاری کنفرانس فرد باید مقاله خود را بر اساس زمانبندی مشخص شده از جانب دبیرخانه، ارایه دهد و در پایان کنفرانس سند حضور در کنفرانس و کتابچه مقالات کنفرانس را دریافت کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net