وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

نحوه سابمیت مقاله به مجلات تخصصی

نحوه سابمیت مقاله به مجلات تخصصی

سابمیت مقاله یک مرحله کاملا تخصصی می‌باشد. ارسال نسخه نهایی و ویرایش شده از یک مقاله به یک ژورنال تخصصی را مرحله سابمیت می‌گویند. بعد از آماده سازی مقاله و انجام ویرایشات لازم می‌توانید مقاله خود را به یک ژورنال تخصصی سابمیت نمایید. سابمیت قوانین خاصی دارد که باید آنها را رعایت فرمایید در صورتی که قبل از سابمیت مقاله ایرادات آنرا برطرف نکنید و کیفیت مقاله حفظ نشود احتمال ریجکت مقاله بالاتر می‌رود بنابراین کیفیت مقاله در روند داوری تاثیر به سزایی دارد.

سابمیت مقاله فقط باید به یک ژورنال انجام شود و شما حق ندارید یک مقاله را به دو ژورنال سابمیت نمایید. البته سابمیت فقط ارسال مقاله می‌باشد و تا زمانی که نامه اکسپت دریافت نشده است سابمیت مقاله هیچ ارزشی ندارد. شما باید نسخه نهایی مقاله خود را که کاملا آماده می‌باشد به یک مجله سابمیت کنید. سابمیت هم زمان مقاله به دو ژورنال کاملا برخلاف قوانین می‌باشد و عامل ریجکت مقاله محسوب خواهد شد. تا زمانی که نتیجه قطعی داوری یک ژورنال دریافت نشده است مقاله را به ژورنال دیگر سابمیت نکنید. همچنین برای سابمیت مقاله به یک ژورنال قبل از هر چیز بهتر است مقاله و ژورنال را از لحاظ اسکوپ و حوزه موضوعی و همچنین سطح کیفی مطابقت دهید زیرا سابمیت مقاله به ژورنالهایی که خارج از حوزه تخصصی مقاله می‌باشند توسط سردبیر پذیرفته نمی‌شوند و در موقع سابمیت ریجکت می‌شوند. هر مقاله باید به ژورنالهایی سابمیت شوند که از لحاظ سطح کیفی و حوزه تخصصی کاملا متناسب باشند. وقتی مقاله را به یک ژورنال سابمیت می‌کنید به این منظور می‌باشد که درخواست خود را به مجله ارسال می‌کنید و از آنها می‌خواهید که مقاله شما را داوری کنند و در صورت داشتن کیفیت کافی در مجله خود آنرا انتشار دهند.

زمان سابمیت مقاله

برای سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی خارجی می‌بایست مقاله را ترجمه به زبان انگلیسی کنید ترجمه تخصصی مقالات به زبان رسمی و بین‌المللی آن کشور باید به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام شود و ترجمه باید کیفیت بسیار زیادی داشته باشد. از یک دیدگاه کلی فرآیند آماده سازی و سابمیت مقاله به ترتیب مراحل زیر می‌باشد:

  • ترجمه تخصصی مقاله
  • ویرایش و بازسازی مقاله 
  • پارافریز و رفع سرقت علمی مقاله
  • انتخاب ژورنال مناسب و سابمیت

قبل از سابمیت مقاله باید به صورت دقیق صفحه‌آرایی و ویرایش شده باشد و کیفیت کافی را برای چاپ شدن در ژورنالهای معتبر و تخصصی داشته باشد نمی‌توانید قبل از ویرایش و آماده سازی مقالات آنها را سابمیت نمایید. نسخه نهایی مقاله نسخه‌ای است که کیفیت کافی از دید داوران داشته باشد کوچکترین ایرادات از دید داوران موجب ریجکت مقاله خواهند شد.

نحوه سابمیت مقاله به ژورنال 

سابمیت مقاله به ژورنالهای معتبر و تخصصی توسط 2 حالت امکان پذیر می‌باشد که بستگی به نوع و کیفیت ژورنال دارد در اغلب ژورنالها سابمیت مقاله به دو حالت مکانیزه و سابمیت از طریق ایمیل امکانپذیر می‌باشد. قبل از اینکه بخواهیم هرکدام از روش های فوق را توضیح دهیم لازم است مواردی را یادآوری نماییم:

  • هیچکدام از روش های ارسال مقاله دلیلی بر بی اعتباری یا معتبر بودن مجله نیست!!
  • روش سابمیت از طریق آنلاین سابمیژن(Online Submision) و یا پنل کاربری روش به مراتب جدیدتری است که اکثر مجلات معتبر از آن استفاده می‌نمایند.
  • روش ارسال از طریق ایمیل معمولا محدودیت های کمتری برای اصلاحات مقاله، اصلاح اسامی، تغییر قسمتی از مقاله و … دارد این کار در سیستم سابمیت مقاله کمی دشوارتر و گاهی اوقات انجام نشدنی است.
  • سیستم سابمیت آنلاین هر مجله با مجله دیگر متفاوت است و ممکن مدت زمان سابمیت مقاله از این طریق برای یک مجله ده دقیقه و برای مجله دیگری حتی تا ساعت ها طول بکشد.
  • قبل از هرگونه سابمیت بهتر است به قسمت راهنمایی نویسندگان که معمولا تحت منوی Insruction For Author می‌باشد مراجعه نمایید و تمامی نکات مربوط به فرمت‌بندی، تعداد لغات چکیده، توضیحات مربوط به جداول و شکل ها و … را رعایت نمایید این کار ضمن صرفه جویی در زمان شما به خاطر روند داوری سریعتر باعث افزایش شانس پذیرش مقاله شما در مقالات هم سطح خواهد شد.
  • نکته دیگر اینکه قبل از پذیرش مقاله بهتر است نسبت به پارافریز مقاله و ادیت نیتیو مقاله خود حتما توجه لازم را داشته باشید این دو نکته تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس پذیرش مقاله شما خواهند داشت.
  • در هیچکدام از روش هایی که توضیح داده خواهند شد سابمیت مقاله به معنای اکسپت مقاله نیست و صرفا مقاله شما با موفقیت در مجله مورد نظر به ثبت خواهد رسید تا پس از طی مراحل داوری نتیجه به شما علام گردد.

نحوه سابمیت از طریق ایمیل

سابمیت مقاله از طریق ایمیل تقریبا ساده‌ترین روش برای ارسال درخواست به ژورنال می‌باشد. در قالب یک ایمیل به سردبیر می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید و فایل مقاله را نیز می‌توانید به صورت پیوست در کنار ایمیل ارسال فرمایید. بعد از ارسال ایمیل باید منتظر نتیجه و نامه از طرف سردبیر باشید.

نمونه ارسال ایمیل به سردبیر

Dear Editor,

I am pleased to submit the attached manuscript to —– for possible publication.

If would be possible please inform me about its status asap.

نحوه سابمیت از طریق پنل 

پنل و سیستم مکانیزه ای که هر مجله برای ارسال فایل در نظر می‌گیرد متفاوت است و یک قانون و روش کلی وجود ندارد که بتوان در مورد آن توضیحاتی ارائه کرد. اما در حالت کلی باید ایمیل و نام نویسنده و اطلاعات دقیق و کامل نویسنده مسئول را وارد کنید و فایل را نیز پیوست نمایید. سپس می‌توانید در اسرع وقت آنرا پیگیری نمایید و از زمان پذیرش و چاپ اطمینان حاصل فرمایید. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

 • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
 • 09032402999
 • info@themento.net