وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

نحوه نگارش مقاله علمی ترویجی

نحوه نگارش مقاله علمی ترویجی

مجلات داخلی به دو دسته علمی پژوهشی و علمی ترویجی تقسیم می گردند. رویکرد مجلات علمی پژوهشی چاپ مقالات پژوهشی و رویکرد مجلات علمی ترویجی چاپ مقالات مروری می باشد. جهت چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی نیازمند انجام یک تحقیق بنیادی و در نتیجه ارائه نتایج جدید از کار می باشیم و برای چاپ یک مقاله در مجله علمی ترویجی می بایست به یک تحقیق کاربردی صورت گیرد و در نهایت برای چاپ اقدام گردد.

نگارش یک مقاله برای مجلات علمی ترویجی در واقع نگارش یک مقاله مروری می باشد که باید مطالعات گذشته در ارتباط با موضوع مورد تحقیق صورت گیرد و در نهایت از درون نتایج تحقیقات گذشته مقاله جدید با کاربرد جدید در موضوع قبل ارائه گردد. بدین منظور ابتدا می بایست:

نویسنده اطلاعات کامل و جامع در مورد پیشینه موضوع خود کسب نماید و و با تسلط کامل بر موضوع و پیشینه به بیان برداشت خود و نتیجه مطلوب از نقطه نظر شخصی خود را بیان نماید. نگارش مقاله مروری برای مجلات علمی ترویجی بدین صورت انجام می گردد که ابتدا با آشنایی بر موضوع مورد تحقیق مراجع پیشین را از مجلات علمی دیگر گرد آوری می نماییم، سپس نقطه اشتراک مقالات قبل را بدست آورده و در مورد ضعف یا قوت آن به نظریه پردازی می پردازیم . باید در نظر داشت که این نظریه پردازی باید معقول و منطقی باشد تا از نظر داوران تکراری و بیهوده تلقی نشود.gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - نحوه نگارش مقاله علمی ترویجی

به عنوان مثال اگر در موضوع مهندسی عمران در مورد مواد و متریال سخن می گوییم ابتدا مصالح مورد نظر را کامل شناسایی نموده و نتایج حاصل از آزمایشات مختلف را گرد آوری می نماییم . پس از مطالعه دقیق به نظریه پردازی در مورد نحوه ترکیب ها برای بهبود کارایی بتن و یا افزایش مقاومت بر اساس تحقیقات گذشته می پردازیم.

به طور کلی کلیت روند کار برای چاپ مقاله در مجله علمی ترویجی نگارش یک مقاله مروری درست و دقیق می باشد که در مقاله نحوه نگارش مقاله مروی به طور کامل بدان پراخته شده است. و در نهایت انتخاب مجله مناسب و فرمت بندی و سابمیت مقاله برای مجله علمی ترویجی گام های بعدی در چاپ مقاله علمی ترویجی می باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net