وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

نرم‌افزار ویراستار آرنگ

نرم‌افزار ویراستار آرنگ

نرم افزار ویراستار ورد که توسط استودیو آرنگ تهیه شده است، یک ماکرو برای حل بسیاری از مشکلات ویراستاری از قبیل نیم فاصله، نشانه گذاری، فاصله گذاری و … است. این نرم افزار قابلیت راه اندازی روی تمام نسخه‌های ورد را دارد.

ماکرو

ماکروها یک سلسله دستورات در نرم افزار آفیس هستند که برای افزایش سرعت نویسندگان به کار می‌روند. این قابلیت در نرم افزار ورد به صورت پیش فرض در دسترس نیست و می‌بایست از تنظیمات تب توسعه دهندگان آن فعال گردد.

نرم افزار نیم فاصله آرنگ نیز به صورت ماکرو طراحی شده است. به این صورت که با پردازش متن، به جستجوی کلماتی مانند “می تواند” یا “می شود” گشته و آن‌ها را به شکل درست آن یعنی “می‌تواند” یا “می‌شود” تبدیل می‌کند.

کاربردهای نرم افزار ویراستار ورد آرنگ

از کاربردهای وسیع این ماکرو می‌توان به نگارش نامه، مقاله، کتاب و … برای کارمندان، خبرنگاران، نویسندگان، تولیدکنندگان محتوا و … اشاره کرد. با توجه به این که در حین تایپ کردن فشردن مداوم کلیدهای نیم فاصله باعث کندی بسیار زیاد فرایند می‌شود و گاهی باعث می‌شود که رشته فکری تولید محتوا بر هم بریزد، این ماکرو تا حد بسیار زیادی کاربردی خواهد بود. از دیگر مزایای این ماکرومی توان به موارد زیر اشاره کرد:

بدون نیاز به نصب و قابل استفاده بر روی تمام نسخه‌های آفیس

یکی از مهمترین مزایای این ماکرو این است که برای نصب نیاز به اجازه Administrator ندارد، لذا کارمندان اداراتی که دسترسی کافی برای نصب نرم افزار هم ندارند می‌توانند این ماکرو را بر روی تمام نسخه‌های آفیس استفاده نمایند.

بروزرسانی مداوم

این ماکرو به سرعت در حال توسعه می‌باشد و در هر نسخه‌ی جدیدی که منتشر می‌شود ایرادهای قبلی بر اساس گزارشات استفاده کنندگان محصول بر طرف شده و عبارات و کلمات جدیدی به آن اضافه می‌شود که تمام تهیه کنندگان آن برای همیشه به بروزرسانی‌های آن دسترسی خواهند داشت.

افزایش سرعت ویرایش متن

از آنجایی که بخش بسیار زیادی از ویراستاری متن شامل اصلاح نیم فاصله‌ها و نشانه گذاری‌ها است، این ماکرو بخش اعظم این پروسه زمانبر را در چند ثانیه به سرعت انجام می‌دهد و از این طریق باعث افزایش سرعت ویراستاری متن می‌گردد.

توجه داشته باشید، این نرم افزار هنوز قابلیت اصلاح غلطهای املایی را ندارد، ولی ممکن است این قابلیت در توسعه‌های آینده آن به زودی اضافه شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net