وب سایت شخصی سینا پیروزنیا
تلفن تماس: 09146402876
آدرس ایمیل: contact@pirooznia.net
آذربایجان شرقی، تبریز

ژورنال‌های برتر پزشکی بر اساس ضریب تاثیر (بخش دوم)

ژورنال‌های برتر پزشکی بر اساس ضریب تاثیر (بخش دوم)

۱۱بولتن سازمان بهداشت جهانی

سازمان بهداشت جهانی (WHO)، که از جامع‌ترین و قابل‌توجه‌ترین سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی دنیاست، این بولتن را، که بر کشورهای درحال‌توسعه تمرکز خاصی دارد، منتشر می‌کند. این بولتن یکی از ژورنال‌های بهداشت عمومی و محیطی برتر دنیاست. سیاست دسترسی آزاد این ژورنال به این معناست که کل محتوا و آرشیوهای آن به صورت آنلاین و رایگان در دسترس عموم قرار دارند.

به گزارش وب‌سایت آن‌ها، بیانیه مأموریت این بولتن «انتشار و ترویج اطلاعات مربوط به بهداشت عمومی‌ است که از نظر علمی دقیق هستند، اهمیت بین‌المللی دارند و به سیاست‌گذاران، پژوهش‌گران و متخصصان اجازه می‌دهند عملکرد مؤثرتری داشته باشند؛ به دنبال بهبود سلامت، به‌ویژه در جمعیت‌های محروم».

۱۲مایو کلینیک پروسیدینگز

کلینیک مایو از سازمان‌های پژوهش پزشکی برجسته است و ژورنال آن، مایو کلینیک پروسیدینگز، خلاصه‌ای از کارهای کلینیک را ارائه می‌دهد و پژوهش‌ها و یافته‌های کلینیک و نوشته‌های متمرکز بر علوم آزمایشگاهی و بالینی، آموزش پزشکی و اقتصاد را پوشش می‌دهد. تیراژ مایو کلینیک پروسیدینگز در حدود ۱۲۷۰۰۰ است و در سال ۲۰۱۵، از بین ۱۵۶ ژورنال در دسته‌ پزشکی، عمومی و داخلی رتبه ۱۱ را به خود اختصاص داده‌است.

۱۳ژورنال طب تسکینی و آسایشگاهی آمریکا

اگرچه مراقبت آسایشگاهی موضوعی است که مردم دوست ندارند درباره‌اش صحبت کنند، اما بخش مهمی از سیستم پزشکی بیشتر کشورها را به خود اختصاص می‌دهد. مجله طب تسکینی و آسایشگاهی آمریکا (AJHPM) برای اعضای تیم‌های مراقبت‌های آسایشگاهی، از جمله پزشکان، پرستاران، مددکاران اجتماعی، روان‌شناسان، مدیران و همه افرادی که ارتباط نزدیکی با این حوزه دارند، بسیار مهم است.

با توجه به جمعیت سالمند و تعداد زیاد بیماری‌های مزمن در آمریکا، AJHPM جدیدترین تجهیزات، پژوهش‌ها و روش‌های پزشکی حوزه‌ مراقبت آسایشگاهی و درمان تسکینی را عرضه می‌کند. این ماه‌نامه، که توسط همتا داوری می‌شود، سرمقاله‌ها، تحلیل‌ها و دیدگاه‌های فردی، عقاید، مقاله‌های پژوهشی، مجموعه‌های موضوعی و مقاله‌های مروری مربوط به همه جنبه‌های مراقبت تسکینی و آسایشگاهی را منتشر می‌کند.

۱۴ژورنال تحقیقات بالینی

ژورنال تحقیقات بالینی (JCI)، با هدف پیشرفت پزشکی، مقاله‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهد که جدیدترین اکتشافات صورت‌گرفته در علوم پایه و زیست‌پزشکی بالینی را پوشش می‌دهند. JCI از ژورنال‌های برتر دسته پزشکی، پژوهشی و آزمایشی است که دامنه وسیع و متنوعی از خوانندگان، از جمله بسیاری از افراد طیف گسترده‌ای از بخش‌ها و رشته‌های پزشکی، را به خود جلب کرده است.

JCI مطالعات مربوط به همه تخصص‌های زیست‌پزشکی، از جمله خودایمنی، ایمونولوژی، نوروساینس، آنکولوژی و بیولوژی عروق، را منتشر می‌کند. در صورتیکه می‌خواهید با اصطلاحات پزشکی بیشتر آشنا شوید و نحوه ترجمه آن‌ها را فرا بگیرید می‌توانید به مقاله آموزشی جامع اصطلاحات پزشکی مراجعه کنید.

۱۵ژورنال پزشکی استرالیا

ژورنال پزشکی استرالیا (MJA)، که از مجلات پزشکی عمومی داوری‌شده توسط همتای برجسته استرالیاست، از سال ۱۹۱۴ شروع به کار کرده است. MJA هر مسئله‌ای را که بر مراقبت‌های بهداشتی استرالیا تأثیر بگذارد پوشش می‌دهد و جدیدترین پژوهش‌های بالینی، مقاله‌های مروری مبتنی بر شواهد، به‌روزرسانی‌های کار بالینی، عقاید و مباحثات پزشکی و پیشرفت‌های حوزه علوم انسانی استرالیا را منتشر می‌کند. دسترسی به همه مقاله‌های پژوهشی رایگان است و MJA تضمین می‌کند که دسترسی به کلیه مقاله‌های مربوط به بهداشت بومی آزاد باشد.

MJA توسط شرکت انتشارات پزشکی استرالیا منتشر می‌شود (که به AMA تعلق دارد) و، در مورد مسائل مربوط به نشر و ویراستاری، از دستورالعمل‌های کمیته بین‌المللی سردبیران مجلات پزشکی و انجمن جهانی سردبیران نشریات پزشکی پیروی می‌کند.

۱۶پژوهش‌های خدمات بهداشتی

پژوهش‌های خدمات بهداشتی (HSR) یکی از ژورنال‌های برتر حوزه مربوطه و هدف اصلی آن بهبود سلامت افراد و جوامع است. مخاطبان اصلی آن را پژوهش‌گران، مدیران، سیاست‌گذاران، ارائه‌دهندگان و دانشجویان حوزه خدمات بهداشتی تشکیل می‌دهند.

به گزارش وب‌سایت این ژورنال، مأموریت HSR این است که «درک موجود از تأمین مالی، سازمان، ارائه و پیامدهای خدمات بهداشتی» را ارتقاء دهد.

۱۷پزشک و طب ورزشی

پزشک و طب ورزشی همه عناوین مربوط به پزشکی و علوم ورزشی را پوشش می‌دهد. این مجله جدیدترین اکتشافات دارویی مربوط به درمان و ریکاوری را تحلیل و جنبه‌های پزشکی ورزش‌درمانی برای انواع بیماری‌های موردنظر را بررسی می‌کند.

این ژورنال توسط همتا داوری می‌شود و مقاله‌های مربوط به مدیریت بیماری‌های مزمن، تکنیک‌های جراحی در پیش‌گیری از آسیب‌ها و مدیریت آن‌ها، راه‌های کمک به بیماران برای کاهش وزن و هرگونه اطلاعات مربوط به ورزش و تغذیه‌ را که با درمان بیمار در دوران ریکاوری در ارتباطند ارائه می‌دهد.

۱۸بی‌ام‌سی پیدیتریکس

بی‌ام‌سی پیدیتریکس مقاله‌های مربوط به کلیه جنبه‌های مراقبت‌های بهداشتی کودکان، از زمان تولد تا نوجوانی، را منتشر می‌کند. این ژورنال مقاله‌های مربوط به ژنتیک مولکولی، پاتوفیزیولوژی و اپیدمیولوژی را دربرمی‌گیرد.

دسترسی کامل به همه مقاله‌های بی‌ام‌سی پیدیتریکس برای همه آزاد است. مقاله‌ها رفتار و تحول، جراحی و طب عمومی اطفال و اختلال‌های مادرزادی و ژنتیک، عفونت، مراقبت‌های بهداشتی عمومی، نورولوژی و تغذیه، رژیم و سلامت فیزیکی را پوشش می‌دهند.

۱۹ژورنال سالمندی و سلامت

ژورنال سالمندی و سلامت (JAH) بخش سالمندشناسی صنعت پزشکی را بررسی می‌کند. این ژورنال توسط همتا داوری می‌شود و دیدگاه‌ها و رشته‌های مختلف بسیاری، از قبیل روان‌شناسی، حوزه‌های بهداشتی وابسته، مطالعات و سیاست‌های اجتماعی، بهداشت عمومی، جامعه‌شناسی و پرستاری، را پوشش می‌دهد.

در سال ۲۰۱۵، JAH از بین ۷۱ ژورنال دسته خدمات و سیاست‌های بهداشتی رتبه ۳۹ و از بین ۳۲ مجله دسته سالمندشناسی رتبه ۱۳ را به خود اختصاص داد. امید به زندگی فعالانه، اخلاق در مراقبت‌های بهداشتی، عمر طولانی و مرگ‌ومیر، فرآیند ریکاوری و خودکشی از عناوین جدید این ژورنال هستند.

20اپیدمیولوژیک ریویوز

اپیدمیولوژیک ریویوز از ژورنال‌های برجسته بهداشت عمومی است که، در سال ۲۰۱۷، از بین ۱۸۰ ژورنال دسته بهداشت عمومی، محیطی و حرفه‌ای رتبه ۶ را کسب کرد. این ژورنال یک‌بار در سال منتشر می‌شود و عناوین مختلفی از همه موضوعات مربوط به بهداشت عمومی را پوشش می‌دهد. هر شماره به موضوع خاصی می‌پردازد. شماره‌های اخیر به چاقی، نابرابری‌های بهداشتی و رویکردهای اپیدمیولوژیک به بهداشت جهانی پرداخته‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

مقالات کنفرانسی و نحوه ثبت نام برای آن
نکات لازم برای داشتن دفاع موفق
نکاتی درباره پاورپوینت دفاع پایان نامه
نحوه انتخاب عنوان مقاله
نحوه ارزیابی کیفیت مقاله
قواعد مقاله نویسی

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net